4 Leziz soğuk çay tarifi


Yazın kavurucu sıcaklarında sofralarınızda müsafirlerinize ve yavrularınıza koruyucusuz doğal soğuk çaylar hazırlayabilirsiniz. Her zevke ve keseye göre leziz pratik tarifleriyle Onedio Yemek sunar.

ŞEFTALİLİ SOĞUK ÇAY
1 SB çay
1,5 SB su
3/4 SB şeker
3 şeftali
Nane
Buz
Yapılışı: Çayı demleyin ve soğutun. Şeftalileri elma dilimi şeklinde kesin ve suyla birlikte sos tenceresinde 6-7 dakika kaynatın. Şeftaliler aromasını ve rengini suya verince süzün. Üzerine şekeri, demlenmiş çayı ve minik minik doğranmış şeftali parçalarını ilave edin, karıştırın. Buzdolabında soğuttuktan sonra buz ve nane ekleyip servis edin.

LİMONLU SOĞUK ÇAY
1 SB çay
8 TK esmer şeker
Limon kabuğu
2 YK limon suyu
1,5 SB soğuk su
Nane
Buz
Yapılışı: Çayı demleyin ve ılık haldeyken üzerine şekeri ekleyip, karıştırın. Şeker eridikten sonra soğuk su, limon suyu, limon kabuğu dilimlerini ve naneyi sürahiye ilave edip, buzdolabında soğutun. Buz ve nane ekleyip servis edin.

ÇİLEKLİ SOĞUK ÇAY
1 SB çay
1,5 SB su
1/3 SB bal
2 SB çilek
Nane
Buz
Yapılışı: Çayı demleyin ve soğutun. Çileklerin yeşil kısımlarını temizleyin ve suyla birlikte sos tenceresinde 6-7 dakika kaynatın. Çilekler aromasını ve rengini suya verince süzün. Üzerine balı, demlenmiş çayı ve minik minik doğranmış çilek parçalarını ilave edin, karıştırın. Buzdolabında soğuttuktan sonra buz ve nane ekleyip servis edin.


ZAYIFLATAN SOĞUK ÇAY
1-2 YK yeşil çay
1 SB sıcak su
4 YK bal
Limon kabuğu
2 YK limon suyu
1,5 SB soğuk su
1/4 parmak zencefil
1/2 yeşil elma
Nane
Buz
Yapılışı: Yeşil çay, doğranmış yeşil elma ve zencefili bir demlik içinde demleyin. Çay demlenince süzün ve ılık haldeyken üzerine balı ekleyip, karıştırın. Bal eridikten sonra soğuk su, limon suyu, limon kabuğu dilimlerini ve naneyi sürahiye ilave edip, buzdolabında soğutun. Buz ve nane ekleyip servis edin.Kanalımıza abone olun, her gün 1 yeni pratik yemek tarifi öğrenin:
http://bit.ly/OnedioYemekTube

Bizi Facebook’ta da takip edin, yepyeni pratik bilgiler ve tariflerin hiçbirini kaçırmayın:
https://www.facebook.com/onedioyemek/

Twitter hesabımızda da birçok yemek paylaşıyoruz
https://twitter.com/OnedioYemek

Güne lezzetle başlayıp lezzetle bitirmek isterseniz Instagram sayfamızda tam bir #foodporn ve #yummy şöleniyiz  Mutlaka takip edin!
https://www.instagram.com/onedioyemek/

Ve tabii ki tüm videolarımızı birçok yemek içeriği ile birlikte sitemiz üzerinden de takip edin, hiçbir yeni bilgiyi kaçırmayın:
https://onedio.com/profil/onedio-yemek

Yorumlar