Tiyatrokare, Mart ayında ödüllü oyunlarıyla seyirciyle buluşuyor


Tiyatrokare, Mart ayında ödüllü oyunlarıyla tiyatroseverlere ziyafet sunuyor...

Tiyatrokare'nin yeni oyunu "Annem Hep Derdi Ki" ilk kez seyirciyle buluşuyor!

Tiyatrokare, 24 Martt’tan itibaren repertuarına Katherine Di Salvino’nun yazıp, Servet Aybar’ın Türkçeye kazandırdığı, Nedim Saban’ın uyarlayarak sahneye koyduğu Annem Hep Derdi Ki adlı komediyi repertuarına alacak.  Tiyatrokare yönetmeni Nedim Saban, İstanbul’a yeni taşınan bir çiftin aile ziyaretleriyle sımsıcak ama ışık bir hale gelen yeni komedi oyunu için, “Çok sıcak, tatlı bir komedi olacak. Seyircilerimizin oyun sonunda #annemhepderdiki hashagtiyle de bize katılmalarını istiyoruz. dedi.

Annem Hep Derdi Ki’de Renan Bilek, Bülent Seyran, Ayşe Erbulak, Ege Kökenli, Tuğrul Arsever, Ecmel İs, Murat Şahan oynuyor. Dekor tasarımı Anıl Ateş Işık’a ait.


24 Mart Pazar 15:00 / 18:30 F.M.V. Işık Okulları Nişantaşı

28 Mart Perşembe 20:30 Mall Of İstanbul

3 Nisan Çarşamba 20.30 Maltepe Türkan Saylan Kültür MerkeziYıllar sonra Nevra Serezli’yi tiyatroya döndüren oyun “Ağaçlar Ayakta Ölür”
İspanyol yazar,  şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi “Ağaçlar Ayakta Ölür”, 7'den 70'e kadar herkese hitap eden, ailenin sıcaklığında, insana ait özlem duygularını öne çıkaran, torununa hasret bir babaannenin gerçekleşen hayali üzerine yaşananları konu alıyor. Nevra Serezli,   oyunda  yüreği torun özlemiyle  dolu Büyükanne rolünü oynuyor. Ağaçlar Ayakta Ölür'de diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşan da, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan büyükbabayı canlandırıyor. Oyunda torun rolünü genç ve başarılı oyuncu Arif Güney, güzel gelin rolünü ise Burcu Kazbek, genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli  bir karaktere hayat veriyor. Diğer oyuncular Meltem Özlevent ve Mahir Akgündoğdu.  Nevra Serezli İzmir seyircisinin ilgisini, “ Dormen ve Devekuşu Kabare’de yıllar boyunca bir iki ay  boyu kesintisiz perde açtığımız İzmir özel bir yer taşıyor. Üç gün geldik, seyirci sokaklara taşınca, tekrar tekrar gelme kararı aldık. Özlenilmiş olmak beni çok duygulandırdı” diyor.

3 Mart Pazar 15:00 F.M.V Işık Okulları Nişantaşı

5 Mart Salı 20:30 Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi

9 Mart Cumartesi 20:30 Yalova

13 Mart Çarşamba 20:00 Ankara MEB Şura Salonu

14 Mart Perşembe 20:30 İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

18 Mart Pazartesi 20:30 Gazimağusa Rauf Denktaş Kültür Sarayı

19 Mart Salı 20:30 Girne Amerikan Üniversitesi

20 Mart Çarşamba 20:30 Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi

21 Mart Perşembe Mersin Mezitli Kültür Merkezi

24 Mart Pazar 19:00 Trump Kültür Merkezi

25 Mart Pazartesi 20:30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi

2 Nisan Caddebostan Kültür Merkezi


Ahududu” oyununda oyunun yönetmeni Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle sahne alıyor. 
Melek Baykal’ın yıllar sonra sahneye döndüğü ve Suna Keskin ile başrolü paylaştığı “Ahududu” oyununda oyunun yönetmeni Nedim Saban da Zeki Paşa rolüyle sahne alıyor. Joseph Kesselring’in yazdığı bu kara komedide, yalnızlığa çare bulduklarını düşünen iki yaşlı kadının yardımseverlik sancıları dile getiriliyor. Oyunda Suna Keskin    Melek Baykal ve Nedim Saban’ın yanısıra Cem Güler, Bülent Seyran, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu, Ender Gülçiçek, Aysuda Dalgıç rol alıyorlar.

1 Mart Cuma 20:30 İstanbul Trump Kültür Merkezi
3 Mart Pazar 19:00 İstanbul Trump Kültür Merkezi
10 Mart Pazar 15:00 / 18:30 F.M.V Işık Okulları Nişantaşı M. Benderli
17 Mart Pazar 15:00/19:00 Caddebostan Kültür Merkezi


“Veda” Nedim Saban imzasıyla sahnede!

Ayşe Kulin’in çok sevilen, çok okunan ünlü romanı ‘Veda’ Nedim Saban imzasıyla sahneye uyarlandı. Ömrünü tiyatroya adayan usta sanatçı Nevra Serezli’nin başrolde yer aldığı ‘Veda’, Milli Mücadele dönemine ve bu dönemin hem acı hem de umut dolu olaylarına ışık tutuyor 


1 Mart Cuma 20:30 Trump Kültür Merkezi

2 Mart Cumartesi 20:30 Çerkezköy AKM

4 Mart Pazartesi 20:30 Mall Of İstanbul

8 Mart Cuma 20:30 Kozyatağı Kültür Merkezi

10 Mart Pazar 19:00 Trump Kültür Merkezi

11 Mart Pazartesi 20:30 Nilüfer Tiyatro Festivali

12 Mart Salı 20:00 Ankara MEB Şura Salonu

15 Mart Cuma 20:30 İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

23 Mart Cumartesi 20:30 F.M.V. Işık Okulları Nişantaşı

Yorumlar